wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Przechowywanie kosmetyków naturalnych.
Promocje

Przechowywanie kosmetyków naturalnych.

Data dodania: 20-02-2023
Jak sama nazwa wskazuje kosmetyki naturalne to produkty powstałe z tego, co nam dała natura. A jak sami wiecie natura daje nam to, co najcenniejsze. Podchodząc z dbałością do tych darów dostarczamy Wam najbardziej wartościowe kosmetyki, akcesoria i inne uwielbiane przez Was produkty naturalne.
Do produkcji takich produktów nie używa się parabenów, konserwantów, formaldehydów, silikonów, ftalanów, aluminium czy sztucznych barwników. Wszystkie te dodatki zapychają pory, sprzyjają stanom zapalnym, powodują alergie, wysypki i podrażnienia, łupież czy sprzyjają rozwojowi szkodliwych bakterii.
Mają również tendencję do przenikania do krwi przez co szczególnie są szkodliwe dla kobiet w ciąży.
Dlaczego zatem są stosowane?
Jak łatwo można się domyślić, sztuczne dodatki są stosowane dla zysku. Wpływają na długość przechowywania produktów, co stanowi bezsprzeczny atut dla koncernów produkujących kosmetyki w dużych ilościach, generując ryzyko powstania strat w przypadku zepsucia towaru.
Wpływają również na właściwości organoleptyczne: kremy nie rozwarstwiają się, dają uczucie poślizgu przez co łatwo się rozprowadzają na skórze i wchłaniają.

ZAWARTOŚĆ I DZIAŁANIE NATURALNYCH SKŁADNIKÓW W KOSMETYKACH NATURALNYCH JEST NAJWAŻNIEJSZA!

Dlatego nasze produkty nie są ulepszane, zmieniane czy w jakikolwiek sztuczny sposób poprawiane.
Mając to na uwadze, zakupując produkty w naszej drogerii internetowej warto zaznajomić się z pozycją dotyczącą przechowywania.

Jak przechowywać kosmetyki naturalne?

  1. Miejsce przechowywania kosmetyków naturalnych. Zwykle kosmetyki przechowujemy w łazience. Niestety nie jest to dobre miejsce z uwagi na wysoką wilgotność, temperaturę czy ekspozycję na światło. Polecamy za to zaciemnione miejsca i zapewniające niższą temperaturę takie jak np. lodówka.
  2. Temperatura przechowywania kosmetyków naturalnych. Kosmetyki naturalne najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu. Najlepsza temperatura przechowywania mieści się w skali od 18 do 20 stopni Celsjusza. W warunkach takiej temperatury można przechowywać kosmetyki naturalne zgodnie z ich datą ważności. Jeżeli chcemy przedłużyć ta datę, warto przechowywać kosmetyk w lodówce. Warto jednak przy tym pamiętać, iż temperatura lodówkowa może zmienić konsystencję produktu, przez co może być trudniej go rozsmarować.
  3. Powietrze i światło a kosmetyki naturalne. Te czynniki środowiska wpływają negatywnie na naturalne produkty kosmetyczne. Dlatego należy dokładnie zamykać opakowania, aby produkt nie wysychał oraz unikać ekspozycji na światło, aby nie zniszczyć zawartych w nich dobroczynnych składników.
  4. Na co warto zwrócić uwagę podczas użytkowania kosmetyków naturalnych? Podczas codziennego używania kosmetyków może dojść do przeniesienia bakterii z dłoni na krem, pozostający w opakowaniu. Dlatego zadbaj o higienę jego nabierania. Zawsze starannie oczyszczaj skórę i nabieraj produkt za pomocą szpatułki.
WAŻNE! Na każdym opakowaniu znajdują się informacje na temat warunków przechowywania.
Warto zadbać o kosmetyki naturalne by długo cieszyć się ich skutecznym działaniem.  


Masz pytania? Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą.
Odwiedź naszą drogerię internetową!

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktualnie w sklepie trwa przerwa konserwacyjna. Przepraszamy za utrudnienia, zamówienia nie będą realizowane.