wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Jakie korzyści daje kolagen - naturalna suplementacja cz. 2
Promocje

Jakie korzyści daje kolagen - naturalna suplementacja cz. 2

Data dodania: 23-01-2023

Zima jest okresem stosowania przez nas wzmożonej suplementacji. Sięgamy po nią aby zapobiec przeziębieniom, bólom kostno-stawowym, a także aby poprawić wygląd skóry i włosów przed sezonem letnim, czy aby wspomóc przemianę materii.

 

Chcielibyśmy przybliżyć Wam dzisiaj kolagen – składnik, który często jest przyjmowany przez nas w postaci suplementów. Jakie korzyści daje przyjmowanie kolagenu ? Co poprawia kolagen w naszym organizmie ? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

 

Czym jest kolagen?

Kolagen, najprościej mówiąc jest białkiem, pełniącym funkcje budulcowe. Złożony jest z długich włókien, spiralnie skręconych wokół siebie. Taka postać kolagenu występuje naturalnie w naszych tkankach i komórkach.

 

 

Jaka postać kolagenu jest najlepsza?

Różne preparaty kolagenowe, dostępne na rynku zawierają kolagen w zróżnicowanych formach. Niektóre z nich, muszą być strawione zanim nasz organizm będzie w stanie przyswoić kolagen. Ten sposób sumplementacji jest więc mało wydajny.
 

Kolagen w postaci łatwowchłanialnej przez nasz układ pokarmowy podzielony jest na krótkie bipeptydy, dzięki czemu nie musi być w ogóle trawiony, a komórki naszego ciała mogą od razu przyswoić go w takiej formie.
 

Trzeba też zaznaczyć, że przyjmowanie kolagenu, bez dodatku witaminy C nie będzie dawało oczekiwanych efektów. Witamina C odpowiada za syntezę kolagenu z przyswojonych cząsteczek oraz, co bardzo istotne, za właściwe jego umiejscowienie w organizmie – dokładnie w tych miejscach, gdzie występują jego niedobory. Preparatem zawierającym, zarówno witaminę C, jak i kolagen w przystępnej formie jest np. kolagen do picia Collagen DuoLife w płynie. 

Jakie efekty daje kolagen ?

Kolagen wpływa na elastyczność tkanek, a także wpływa na to obecność wody. Kolagen wiąże ze sobą wodę. Dzięki niemu skóra staje się lepiej nawodniona i napięta, co daje efekt odmłodzenia, wygładzenia zmarszczek i obrzęków pod oczami. Wzmacnia także włosy i paznokcie.
 

Kolagen jest też ważnym składnikiem układu ruchu, zatem jego niedobór będzie powodował zaburzenia w działaniu stawów i mięśni. Dzięki odpowiedniej suplementacji pozbędziemy się bólu po silnym wysiłku fizycznym. W przypadku osób starszych kolagen przyczyni się do zwiększenia sprawności ruchowej.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktualnie w sklepie trwa przerwa konserwacyjna. Przepraszamy za utrudnienia, zamówienia nie będą realizowane.