wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Dlaczego warto wybierać naturalne produkty ?
Promocje

Dlaczego warto wybierać naturalne produkty ?

Data dodania: 19-05-2023

Dlaczego warto wybierać naturalne produkty ?
 

W ostatnich latach świadomość konsumentów znacznie rośnie. Zwracamy uwagę na pochodzenie i skład kupowanych przez nas produktów. Dotyczy to zarówno żywności, jak i kosmetyków. Producenci często zachęcają klienta do zakupu swoich towarów poprzez kolorowe opakowania, reklamy w mediach społecznościowych lub obietnice skutecznego działania. Jednak ostateczny wybór produktu należy do nas - klientów, dlatego warto wybierać świadomie.

 

Dlaczego warto zwrócić uwagę na skład kupowanych kosmetyków, suplementów i żywności ?

 

Substancje, które dostarczamy do swojego organizmu w postaci jedzenia, suplementów, czy kosmetyków mają wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Warto więc wiedzieć co kupujemy, jaka jest jakość używanych przez nas produktów i czy płacimy za markę, stylowe opakowanie, czy też za dobry skład.

Skład produktów, często jest zbyt skomplikowany aby go odczytać ze zrozumieniem. Zamiast uczyć się na pamięć, które składniki mogą być szkodliwe, a które są naturalne warto sprawdzać czy na etykiecie jest określony udział składników naturalnych lub są wymienione certyfikaty, a także kupować ze sprawdzonych źródeł.
 

alt

 

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki?

 

W naturalnych produktach składniki roślinne – olejki, ekstrakty, hydrolaty nie są znikomym dodatkiem na końcu listy składników, lecz stanowią główne substancje bazowe kosmetyku. Dzięki czemu mamy pewność, że produkt nie jest złożony głównie z chemicznych „wypełniaczy” z niewielkim tylko dodatkiem naturalnej substancji czynnej.

Składniki kosmetyków naturalnych i organicznych pochodzą z wyselekcjonowanych upraw, w których zabronione jest stosowanie sztucznych nawozów i pestycydów. Wybierając takie produkty dbamy więc nie tylko o dostarczenie skórze wartościowych składników, ale też o środowisko. Zużyte składniki naturalnych kosmetyków ulegają też łatwej biodegradacji.

Kosmetyki naturalne nie zawierają szkodliwych konserwantów chemicznych, przez co są zdrowsze dla naszej skóry. Bogate są natomiast w składniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego z naturalnych surowców. Opierają się na ekstraktach roślinnych, olejach i wyciągach z roślin.

Produkty ekologiczne szczególnie polecane są osobom z nadwrażliwością i skłonnością do alergii, ponieważ nie zawierają sztucznych dodatków zapachowych, ani barwników, które mogą uczulać. Stosując ekokosmetyki mamy pewność, że dostarczamy skórze wyłącznie potrzebnych składników i nie obciążamy jej zbędnymi dodatkami.

 

Naturalne suplementy – jak je rozpoznać ?

 

Suplement diety to środek spożywczy, który uzupełnia w naszym organizmie witaminy oraz mikro i makroelementy, a także substancje wspierające określone funkcje fizjologiczne np. suplementy na trawienie, poprawę odporności, krążenia itp.

Przy wyborze odpowiedniego preparatu należy zwrócić uwagę na jakość zawartych w nim składników – czy zawiera substancje zbędne, potencjalnie szkodliwe, lub syntetycznego, chemicznego pochodzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie naturalnych roślinnych ekstraktów, czy olejów i ich mieszanek, a nie pojedynczych wyekstrachowanych z nich witamin. Pozyskiwanie pojedynczych składników jak witamina C, kolagen czy żelazo wymaga chemicznej obróbki surowca, jakim są rośliny. Przyjmując naturalne wyciągi roślinne dostarczamy organizmowi nie tylko całego spektrum witamin i innych korzystnych substancji, ale też mamy pewność, że są one w niezmienionej, naturalnie występującej w roślinie formie.

Przykładem naturalnego suplementu jest olejek konopny CBD. Zawiera on wysokie stężenie kannabinoidów – dobroczynnych substancji, występujących naturalnie w konopiach oraz olej konopny, który zawiera witaminy A, K, E, witaminy z grupy B, magnez, fosfor, wapń i cynk.
Pomyślcie tylko ile preparatów w postaci tabletek może zastępować jeden produkt !

 

Kupując w sklepie Eko-domek masz pewność, że suplementy, herbaty mają w 100% naturalny roślinny skład. Z kolei nasze kosmetyki są nietestowane na zwierzętach. Większość z nich pozbawiona jest składników pochodzenia zwierzęcego i ma certyfikat VEGAN. Nie posiadają go kosmetyki, w których znajduje się dodatek miodu lub mleczka pszczelego.

Oferowany przez nas asortyment zgodny jest z naszą filozofią. Nie proponujemy Państwu produktów, do których sami nie mamy przekonania. Przed wprowadzeniem nowych produktów do naszego sklepu zawsze skrupulatnie analizujemy skład i próbujemy ich w domu, dzięki czemu możemy je polecić Państwu z czystym sumieniem.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktualnie w sklepie trwa przerwa konserwacyjna. Przepraszamy za utrudnienia, zamówienia nie będą realizowane.