Naturalny olejek kajeputowy otrzymywany jest w trakcie procesu destylacji parą wodną listków z drzewa kajeputowego.
Olejek KAJEPUTOWY działa wielokierunkowo – zapachem wpływa na nasz stan psychiczny, natomiast dzięki zawartości licznych substancji aktywnych doskonale sprawdza się także jako dodatek do kosmetyków.
Składniki olejku kajeputowego działają :
- przeciwbólowo
- odkażająco na rany
- przeciwgrzybiczo
- bakterjobójczo
- przeciwpasożytniczo
- przeciwświądowo
- udrażniająco na drogi oddechowe
Sposób użycia :
1. do sauny
Dodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli olejku esencjonalnego.
W ten sposób powstaje gotowa mieszanina.
Sporządzoną mieszankę umieszczamy w pojemniku nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowanie. Można również polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka.
Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych olejków eterycznych.
2. do kąpieli
Olejki eteryczne mogą być też wchłaniane poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli. Po uprzednim umyciu ciała np. pod prysznicem, przygotowujemy kąpiel w wannie.
Do ciepłej ( nie gorącej ) wody dodajemy olejek, lub mieszankę olejów łącznie 10-15 kropli, zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut ( nie krócej niż 10 minut ).
Po kąpieli ciało wytrzeć ręcznikiem, ale olejku nie zmywać detergentami, pozwolić na samo wyschnięcie.
3. do masażu
Z olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego.
W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba jak i masła np. shea z olejkiem eterycznym lub kilkoma w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego "głaskania" zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć.
4. kompresy
Wybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli olejku na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając ponownie przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, jak i to czy mieszanka ma być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych, artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy zaś przy bólach głowy, nadwyrężenia ścięgien i stawów zimne.
Kompresy okłada się folią, na to szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.
5. dodatek zapachowy i leczniczy
olejek eteryczny dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.
Konieczne rozcieńczanie olejku przed użyciem.
Nie stosować wewnętrznie ani u kobiet w 1 trymestrze ciąży.
Użyty bezpośrednio na skórę może powodować podrażnienia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Pojemność : 10 ml
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.