wyszukiwanie zaawansowane
» OLEJE NATURALNE

OLEJE NATURALNE

OLEJE NATURALNE

Olej nierafinowany

Kosmetyki naturalne jak oleje nierafinowane są wyciskane mechanicznie, za pomocą pras w niskiej temperaturze (maksymalnie 70 stopni) nie będąc równocześnie poddawane obróbce po wyciśnięciu. Przez to najczęściej są one mętne, ciemne, mają intensywny zapach i charakterystyczny smak. Oleje zachowują swoje składniki odżywcze, ale mają stosunkowo krótki czas trwałości wiec należy je przechowywać w niskich temperaturach.

Olej rafinowany

To oleje, które zostały oczyszczone z substancji kolorystycznych, smakowych i zapachowych, a przy okazji z substancji czynnych jak witaminy i minerały. Rafinacja przedłuża trwałość olejów przez co takie oleje prawie wcale się nie psują.  W wyniku obróbki w wysokich temperaturach powstają tłuszcze tran, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Rafinację można przeprowadzić na dwa sposoby: 
  • tradycyjnie, za pomocą ciepła i wody. Oleje tłoczone są  w prasach i poddawane działaniu wysokiej temperatury oraz wypłukiwaniu danej substancji za pomocą cieczy.
  • przemysłowe, za pomocą rozpuszczalników chemicznych. Oleje poddawane są chemicznej obróbce w wysokich temperaturach.
 

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

  • EKO-DOMEK Izabela Szczepańska ul. ul. Wawelska 21/35
    44-217 Rybnik
    NIP: 633-212-39-60
  • E-mail: sklep@ekodomek.eu
  • Telefon666 712 555